1. Home
  2. Competities
  3. La Liga
  4. Arda Güler

Arda Güler

5 min lezen

Arda Güler

Arda Güler is een Turkse profvoetballer die als aanvallende middenvelder en vleugelspeler speelt. Hij werd geboren op 25 februari 2005 in Altındağ, Ankara, en geldt als een van de opvallendste Turkse talenten van zijn generatie. Na zijn doorbraak bij Fenerbahçe verdiende hij in juli 2023 een transfer naar Real Madrid, waar hij al vroeg prijzen pakte.

Jeugd en eerste stappen in Ankara

Arda Güler begon in 2014 in de jeugdopleiding van Gençlerbirliği in Ankara. Daar viel hij al op als technisch begaafde speler. In die periode had hij ook de bijnaam “ikibuçukluk”.

Zijn familie komt uit Mengen, in de provincie Bolu. Later verhuisde hij voor zijn loopbaan naar grotere clubs, maar zijn voetbalbasis lag in Ankara. Buiten het veld is bekend dat Mesut Özil zijn idool is. Ook is bekend dat hij de bijnaam “Turkse Messi” niet prettig vindt.

Doorbraak bij Fenerbahçe

De stap naar het grote publiek kwam bij Fenerbahçe. In 2021 maakte Güler zijn debuut in het eerste elftal. Daarmee begon zijn seniorencarrière op het hoogste niveau van Turkije.

In het seizoen 2021-22 was hij te zien in de UEFA Europa League en in de Süper Lig. Zijn naam kreeg in maart 2022 extra gewicht, toen hij de jongste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de Süper Lig werd. Dat record maakte zijn doorbraak definitief zichtbaar voor een breder publiek.

In 2023 won hij met Fenerbahçe de Turkse Beker. In de finale werd hij uitgeroepen tot Man van de Wedstrijd. Die prijs was zijn belangrijkste clubprijs in Turkije en vormde tegelijk een logisch eindpunt van zijn periode bij Fenerbahçe.

Transfer naar Real Madrid

In juli 2023 maakte Güler de overstap naar Real Madrid. Hij tekende daar een contract voor zes jaar. De transfersom werd destijds geschat op ongeveer 20 miljoen euro, met mogelijke bonussen daarbovenop.

Met die transfer zette hij de stap van de Turkse competitie naar de Europese top. Vanaf 2023 speelde hij in La Liga en in de UEFA Champions League. Daarmee veranderde zijn rol snel van nationaal toptalent naar speler op het hoogste internationale podium.

Eerste seizoen in Spanje

Zijn officiële debuut voor Real Madrid volgde in januari 2024, in de Copa del Rey. In maart 2024 maakte hij zijn eerste doelpunt in La Liga.

Dat eerste seizoen leverde direct grote prijzen op. In 2023-24 won hij met Real Madrid de La Liga, de UEFA Champions League en de Spaanse Supercup. Voor een speler die pas in de zomer van 2023 was binnengekomen, was dat een snelle start bij een club waar de concurrentie structureel groot is.

Verdere ontwikkeling bij Real Madrid

Ook in het seizoen 2024-25 bleef zijn erelijst groeien. Met Real Madrid won hij de UEFA Super Cup in 2024 en de FIFA Intercontinental Cup in 2024.

Interlandcarrière met Turkije

Güler groeide ook uit tot een vaste naam bij het Turkse nationale elftal. In juni 2024 speelde hij op het EK 2024 en scoorde hij bij zijn debuut op dat toernooi.

Met dat doelpunt brak hij een record. Hij werd de jongste Turkse doelpuntenmaker ooit op een EK. Ook werd hij de jongste speler sinds Cristiano Ronaldo in 2004 die scoorde bij zijn EK-debuut.

Tot juni 2026 staat hij op 30 interlands en 6 doelpunten voor Turkije. Daarmee heeft hij al op jonge leeftijd een serieuze bijdrage geleverd aan de nationale ploeg.

Speelstijl en reputatie

Arda Güler speelt als aanvallende middenvelder en vleugelspeler. Zijn loopbaan laat zien dat hij zowel als creatieve speler tussen de linies als vanaf de zijkant inzetbaar is.

Zijn reputatie werd eerst opgebouwd in Turkije, waar hij al jong records brak, en kreeg daarna extra gewicht in Spanje. De combinatie van vroege productie en prijzen met Real Madrid heeft hem snel internationaal zichtbaar gemaakt.

Hij kreeg in zijn loopbaan ook een Golden Boy-nominatie. Dat past bij het beeld van een speler die al vroeg in Europa werd gezien als een van de opvallende jonge talenten.

Privéleven

Arda Güler woont in Madrid. Buiten het voetbal is hij verbonden aan Nike als sponsor. Via Real Madrid is er ook een samenwerking met BMW.

Op sociale media heeft hij een groot bereik. In juni 2026 stond zijn Instagram-account op 17,8 miljoen volgers.

Vermogen en inkomsten

Het vermogen van Güler werd in mei 2025 en februari 2026 geschat op 10 miljoen dollar.

Zijn inkomsten komen uit meerdere bronnen. Bij Real Madrid verdient hij naar verluidt een bruto jaarsalaris van 5,2 miljoen euro. Daarbovenop komen prestatiebonussen, sponsor- en imagepartnerships en inkomsten uit productverkoop van Real Madrid.

Erelijst en onderscheidingen

De prijzenkast van Güler groeide snel in een paar seizoenen tijd. Met Fenerbahçe won hij de Turkse Beker in 2023. Met Real Madrid volgden daarna de La Liga, de UEFA Champions League en de Spaanse Supercup in 2023-24, plus de UEFA Super Cup en de FIFA Intercontinental Cup in 2024.

Daarnaast pakte hij ook individuele onderscheidingen en records:
– Man van de Wedstrijd in de Turkse bekerfinale van 2023
– Jongste doelpuntenmaker in de Süper Lig, maart 2022
– Jongste Turkse doelpuntenmaker op een EK, 2024
– Golden Boy-nominatie

FAQ

Waar is Arda Güler geboren?

Arda Güler werd geboren in Altındağ, Ankara, in Turkije, op 25 februari 2005.

Voor welke clubs heeft Arda Güler gespeeld?

Hij begon in 2014 in de jeugd van Gençlerbirliği, brak door bij Fenerbahçe en maakte in juli 2023 de transfer naar Real Madrid.

Wanneer debuteerde Arda Güler voor Real Madrid?

Zijn debuut voor Real Madrid was in januari 2024, in de Copa del Rey.

Hoeveel interlands heeft Arda Güler voor Turkije?

Tot juni 2026 staat hij op 30 interlands en 6 doelpunten voor Turkije.

Welke prijzen heeft Arda Güler gewonnen?

Hij won de Turkse Beker met Fenerbahçe in 2023. Met Real Madrid won hij de La Liga, Champions League en Spaanse Supercup in 2023-24, plus de UEFA Super Cup en FIFA Intercontinental Cup in 2024.

Wat is een opvallend record van Arda Güler?

Hij werd in 2022 de jongste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de Süper Lig. Op het EK 2024 werd hij ook de jongste Turkse doelpuntenmaker ooit op een eindtoernooi.